آموزش کامل ساخت آی دی ID در تلگرام Telegram برای پیدا کردن افراد

• آموزش ساخت آیدی تلگرام و نحوه پیدا کردن افراد در تلگرام به وسیله آیدی •

امروز بنا به درخواست کاربران برآن شدیم که آموزش کامل ساخت ID آی دی برای تلگرام Telegram را برای شما دوستان محترم آموزش بدهیم. این روزها نرم افزار تلگرام از محبوبیت بسیار بالایی در بین کاربران برخوردار شده است و تقریبا هر کاربران ایرانی این برنامه را روی موبایل اندرویدی خود دارد. چندین راه برای اضافه کردن دوستان یا مخاطب در تلگرام وجود دارد. 1) میتوانید شماره طرف مورد نظرتان را تلگرام سیو کرده و مخاطب را به لیست مخاطبین خود اضاف کنید. 2) میتوانید به وسیله آی دی مخاطب را اضاف کنید که در این روش دیگر شماره طرف سیو نخواهد شد. در ادامه با ما همراه باشید تا توضیح مختصری در مورد آی دی و آموزش های لازم را به شما عزیزان ارایه کنیم. با آین آموزش سایت دانلود برتر در ادامه با ما همراه باشید.

در همین ابتدا بگوییم که ساخت ID آی دی بسیار آسان میباشد. برای ساخت آیدی تلگرام مراحل بسیار ساده زیر را انجام دهید :

1 – ابتدا نرم افزار تلگرام را اجرا کنید .

2 – بعد از آن در صفحه اصلی نرم افزار تلگرام با توجه به فلش قرمز رنگ در تصویر زیر بر روی علامت یه خط کلیک کنید.

آموزش کامل ساخت آی دی ID در تلگرام Telegram برای پیدا کردن افراد

3) یک منوی کشویی از سمت چپ باز خواهد شد که شما میبایست مانند تصویر زیر گزینه Settings را انتخاب کنید.

آموزش کامل ساخت آی دی ID در تلگرام Telegram برای پیدا کردن افراد

4) حال شما وارد محیط Settings یا همان تنظیمات تلگرام شده اید! در این صفحه شما میبایست گزینه دوم یعنیUsername را که در تصویر زیر مشخص شده است, انتخاب کنید.

آموزش کامل ساخت آی دی ID در تلگرام Telegram برای پیدا کردن افراد

 

5) بعد از انتخاب گزینه Username وارد صفحه زیر میشوید . در این صفحه یک کادر خالی وجود دارد که عبارت کم رنگYour Username نوشته شده است که شما میبایست در اون کادر , یوزرنیم (آیدی) دلخواه خود را بنویسید. در زیر این کادر عبارتی نوشته شده است که ترجمه آن بدین صورت میباشد :

 

آموزش کامل ساخت آی دی ID در تلگرام Telegram برای پیدا کردن افراد

چرا باید در تلگرام آیدی یا همان Username درست کنیم ؟

درست کردن آیدی (Username) در تلگرام کاربردش مشخص است ! برای اینکه افراد دیگر , شما را به راحتی پیدا کنند , شما میتوانید آیدی تلگرام خود را به آنها بدهید تا آنها شما را Add کنند ( پیدا کنند ) و بتوانند با شما چت کنند ! پیدا کردن افراد در نرم افزار تلگرام به راحتی از طریق ذخیره کردن شماره موبایل طراف مقابل , صورت میگیرد . اما ممکن است کسی بخواهد با شما چت کند که شما تمایلی به دادن شماره موبایل خود به آن شخص را نداشته باشید . در این صورت میتوانید آیدی یا همان یوزرنیم تلگرام خود و یا لینک پروفایل تلگرام خود را افراد دیگر بدهید تا شما را پیدا کنند.


چند تکنه مهم :

1) شما میتوانید از حروف a تا z و از اعداد 0 تا 9 برای Username تلگرام خود استفاده کنید و بقیه علامت ها مانند فاصله , خط تیره و ”   _ , /* *&%$#@^ ” در قسمت یوزرنیم مجاز نمیباشند !

2) حداقل تعداد کاراکتری که یک یوزرنیم تلگرام میتواند داشته باشد , 5 کاراکتر میباشد ! یعنی آیدی تلگرام شما باید بیشتر از 5 کاراکتر ( چه حرف و چه عدد ) باشد.