دانلود کتاب تحلیل و طراحی مدارهای مخابراتی دکتر نشاطی - دانلود کتاب مدار مخابراتی دکتر نشاطی

کتاب تحلیل و طراحی مدارهای مخابراتی ، سیستم های مخابراتی اطلاعات را به صورت سیگنال های الکتریکی ارسال و دریافت می کنند. این اطلاعات معرف سیگنال هایی مانند صدا ، موسیقی ، تصاویر تلویزیونی ، داده های علمی یا تجاری و غیره می باشند. عموما شکل موج این سیگنال ها مرکب و پیچیده به طور پیوسته نسبت به زمان در حال تغییر می باشد. اما طیف فرکانس این سیگنال ها در یک پهنای باند مشخص ، به صورت طبیعی از منبع سیگنال یا با فیلتر کردن در تجهیزات فرستنده ، محدود می شود.

از آنجایی که بسیاری از این سیگنال ها پهنای باندی را که اشغال می کنند در فرکانس های پایین قرار دارد ، نمی توان آنها را به صورت شکل اصلی در طول مسیر انتقال ارسال کرد. زیرا مجزا کردن آنها در محل گیرنده ممکن نیست. از طرف دیگر اختصاص یک خط انتقال و یا یک مسیر رادیویی مجزا برای هر سیگنال به لحاظ اقتصادی و عملی غیر ممکن است از این رو یک سیستم مخابراتی کامل باید به تواند به طور همزمان چند سیگنال را ارسال کند. این کار به وسیله انتقال سیگنال ها به قسمت های مختلفی از باند فرکانسی ، مالتی پلکس فرکانس ، و یا بر اساس نمونه برداری از سیگنال های مختلف در زمان های متفاوت ، مالتی پلکس زمانی ، انجام می شود.

از طرف دیگر محدودیت مهم سیستم های مخابراتی ، آنتن های فرستنده و گیرنده از جهت طول و اندازه آن ها می باشد. یک آنتن رادیویی ساده با کارآیی و بازده مناسب ، آنتن دو قطبی با اندازه فیزیک برابر نصف طول موج است. از این جهت لازم است در سیستم مخابراتی برای داشتن آنتنی با اندازه مناسب ، سیگنال انتقال بین فرستنده و گیرنده را در فرکانس های بالا قرار داد.

فهرست مطالب دانلود کتاب تحلیل و طراحی مدارهای مخابراتی

سیستم های مخابراتی رادیویی

نویز در مدارهای الکترونیکی

مدارهای تطبیق امپدانس

پاسخ مدارهای باند میانی به سیگنال های باند میانی

طراحی تقویت کننده های فرکانس رادیویی

بررسی شرایط غیرخطی عناصر فعال

نوسان سازهای سینوسی

مخلوط کننده های مخابراتی

مدولاتور های دامنه

آشکار سازهای دامنه

مدولاتور های فرکانس

آشکار سازهای فرکانس

 

قیمت 12000 تومان
فرمت pdf
تعداد صفحات 487
نویسنده دکتر محمد حسن نشاطی
حجم فایل

قیمت: 12000 تومان (پرداخت با کلیه کارتهای بانکی عضو شتاب امکانپذیر است)

بعد از پرداخت لینک دانلود نشان داده شده و به ایمیلتان نیز فرستاده خواهد شد.

[zarinpalpaiddownloads id=”2239″]