دانلود کتاب بانک جامع واژگان حقوقی برای رشته حقوق - PDF

کتابی از رشته حقوق با عنوان بانک جامع واژگان حقوقی را برای شما دوستان محترم آماده دانلود کرده ایم. بانک جامع واژگان حقوقی، یکی از جامع ترین بانک لغات و اصطلاحات فارسی عرضه شده برای است. این فرهنگ لغت دارای بانک عظیمی از لغات و اصطلاحات تخصصی میباشد.که در نوع خود مشابه ندارد. واژه نامه حاوی بیش از دویست هزار کلمه تخصصی حقوقی می باشد که به تفضیل توضیح داده شده وعرضه شده اند. شما هم اکنون میتوانید این جزوه را با لینک مستقیم از سایت دانلود برتر دریافت کنید.

عناوین اصلی کتاب شامل موارد زیر است :

واژگان حروف الف؛ آ؛ ب؛ پ؛ ت؛ ث؛ ج؛ چ؛ ح؛ خ؛ د؛ ذ؛ ر؛ ز؛ ژ؛ س؛ ش؛ ص؛ ض؛ ط؛ ظ؛ ع؛ غ؛ ف؛ ق؛ ک؛ گ؛ ل؛ م؛ ن؛ و؛ ه؛ ی

به جهت نمونه تعدادی از لغاتی که در این واژه نامه بررسی شده است آورده می شود.

امارات: جمع اماره. در قانون به معنی نشانه ها دلالات و اشعار است. و اماره عبارتست از اوضاع و احوالی که به حکم قانون یا در نظر قاضی دلیل بر امری شناخته می شود.

امور حسبی: امور حسبی اموری است که دادگاه ها مکلفند نسبت به آن امور اقدام نموده و تصمیمی اتخاذ نمایند بدون اینکه رسیدگی به آنها متوقف بر وقوع اختلاف و منازعه بین اشخاص و اقامه دعوی از طرف آنها باشد.

انتزاع:در لغت به معنی بازداشتن و امتناع، برکندن. جدا کردن جزئی از یک کل. ریشهء آن نزع است به معنی حال جان کندن یا احتضار.

اطلاق: در لغت یله کردن رها کردن و آزاد کردن است رها کردن شتران در حقوق اطلاق عبارت قانون یا سند و یا الفاظ عقود عبارت از حالتی که تصریح به عموم و شمول و یا به اختصاص نداشته باشد

اعراض: روی برگرداندن ، واگذار کردن، ترک گفتن، چشم پوشی مالک از مال خود به قصد ترک مالکیت در نتیجه مال مورد اعراض جزو مباحات می شود هر چند که اعراض کننده قصد اباحه آن را نداشته باشد

افاقه: بهبود یافتن، به هوش آمدن بازیابی عقل پس از جنون یا هشیاری پس از مستی

اقارب نسبی: پیوستگان خون یا قرابت خونی رابطهء خویشاوندی است ناشی از توالد و تناسل

این کتاب دارای 466 صفحه آموزشی با فرمت PDF میباشد.

قیمت : 4000 تومان

بعد از پرداخت لینک دانلود نشان داده شده و به ایمیلتان نیز فرستاده خواهد شد.

قبل از خرید لطفا بر روی راهنمای خرید کلیک نمایید.

دانلود کتاب بانک جامع واژگان حقوقی برای رشته حقوق – PDF
به مطلب امنیاز دهید